• Tarih: 2020-06-09 17:46:40
  • By: Admin

EROVET+ PROJESİ İLK ORTAK PERSONEL EĞİTİM FAALİYETİ İNGİLTERE CREWE'DE OKULUMUZ ORTAKLIĞINDA GERÇEKLEŞTIRILDİ

EROVET+ PROJESİ İLK ORTAK PERSONEL EĞİTİM FAALİYETİ İNGİLTERE CREWE'DE OKULUMUZ ORTAKLIĞINDA GERÇEKLEŞTIRILDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İngiltere Crewe'deki University Technical College(UTC), bir  Erasmus + KA2 Projesi olan Filling the Skill Gap of European Vocational Education and Training Students(Avrupalı Mesleki Eğitim ve Öğretim Öğrencilerinin Beceri Boşluğunu Doldurma) (EROVET +)'ın ilk ortak personel eğitim etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 

 

 

mesleki ve teknik eğitim merkezi personelini ,  10-14 Şubat tarihleri arasında bir araya getirdi. Proje ortakları : İspanya'dan INS Escola del Treball , Türkiye'den Ortaköy 80.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Portekiz'den Escola Profissional Amar Terra Verde , Yunanistan'dan Directorate of Secondary Education of Rodopi ,  Litvanya'dan Vocational Education and Training Centre Zirmunai , İtalya'dan Istituto Tecnico Commerciale Statale e per Geometri Aulo Ceccato , İngiltere'den Crewe UTC ve Fransa'dan  Lycée General Technique Gaston Berger dir.

 

Faaliyete katılan 20 katılımcı projenin çıktılarından biri olan mesleki eğitim ve öğretim öğrencileri ve mezunları için "Yönetim Becerileri Kursu" üzerinde çalışma fırsatı buldu. Bu kursun, Avrupalı öğrencilere , ekipleri ve projeleri yönetmenin yanı sıra kendi kişisel gelişimlerini yönetmeleri için gerekli becerileri sunması ve böylece daha iyi istihdam ve kariyerlere erişmelerini sağlaması beklenmektedir. Proje ortakları, Avrupalı mesleki eğitim ve öğretim öğrencilerinin , iş dünyasında giderek daha fazla ihtiyaç duyulan yönetim becerileri konusundaki  eğitim eksikliğinin farkındadır ve  kursun bu boşluğu dolduracağını düşünmektedir. Kurs içeriği, metodolojisi ve değerlendirilmesi üzerinde çalışmak için  oturumlar düzenlenmiş ve son taslak teklif hazırlanmıştır. Ortaklar , pilot uygulaması 2021 yılında Portekiz'de gerçekleşecek olan nihai versiyonun , hazırlık çalışmalarına devam etmektedir.

 

Katılımcılar UTC'yi ziyaret etme, personel ile iletişim kurma ve ilham verici sunumlarından öğrencilerin proje etkinliklerini anlama fırsatları yakaladı.

 

UTC modeli,  Crewe  UTC'de olduğu gibi ana odak noktası mühendislik ve tasarım alanlarında uzmanlaşmak olan , bölgedeki işletmelerle ilişkiler kurmak ve sürdürmek üzerinde çalışmaktadır. Öğrenciler daha sonra çeşitli yollarla işveren ortaklarıyla birlikte çalışırlar ve  gelecekteki kariyerleri ve iş dünyası için iyi hazırlanırlar.

 

Toplantı gündemi içinde başarılı iş yerleri ziyaretleri de yer aldı.Rehber eşliğinde yapılan Siemens Congleton'un turu ve Senior Aerospace Bird Bellows havacılık şirketinin genel müdürü tarafından yapılan sunumlar katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Katılımcılar ayrıca Crewe'deki AO Lojistik şirketini de ziyaret ettiler. Proje ortakları her iş ziyareti sırasında , farklı iş ve sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olarak, insanların farklı şekillerde işe alınması, geliştirilmesi ve yönetilmesi hakkında daha iyi fikirler edindiler.

 

Katılımcılar UTC'ye yapılan milyonlarca sterlinlik yatırımları incelemenin yanı sıra, Cheshire East bölgesindeki ulusal olarak tanınan iki koleji de ziyaret ettiler.  Toprak üzerine ulusal düzeyde eğitim veren Reaseheath College ve katılımcıların resmi akşam yemeğini yediği ödüllü Academy Restaurant'ın da bulunduğu , pratik deneyimlerle gençleri ve becerilerini geliştirmeyi destekleyip EROVET + değerleri ile örtüşen  Cheshire College South.

 

Katılımcılar ayrıca, gençleri uygun kariyerlerde desteklemek için ; iş bazlı öğrenme , kariyer eğitimi  ,proje , insan ve kişisel yönetim becerileri gibi proje hedefleri ile ilgili konular üzerine  Gatsby Bencmark kalite güvencesine odaklanan The Careers and Enterprise Company şirketi gibi çeşitli kurum ve kuruluşların çalışmalarına dair bir fikir edindiler.

 

EROVET + faaliyet programına ilham verici bir başlangıç oldu. İtalya'da gerçekleşecek olan gelecek toplantıda  ilgili ulusların her birindeki gençler için daha iyi fırsatlar ve uygulamalar sağlamak amacıyla çalışmalarımızı birlikte ilerletmekten heyecan duyuyoruz.

Etiketler:

erovet,ortakoy