• Tarih: 2020-06-09 17:44:42
  • By: Admin

ANKARA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİK

ANKARA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİK

 

 

Okulumuzda devam etmekte olan AB projelerden School Business Alliance for Digital Economy(Dijital Ekonomi için Okul-İş  İttifakı) kapsamında proje ortağımız Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret ettik.

 

 

 

 

 1 28.02.2020 152

 

 

Birmingham Aston Üniversitesi(İngiltere) Koordinatörlüğü'nde yürütülen projede  öğrencilerimizin dijital ekonomi dünyasında hayati rol oynayan  girişimcilik becerilerini birebir deneyimleyerek kazanması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda proje ortaklarımızdan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(ANKESOB) ile son derece faydalı bir tanışma toplantısı gerçekleştirdik.

 

 

 

Toplantıya; ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin AR, ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü ve Proje Koordinatörü Erdoğan ÖZEN, Proje Uzmanı-ANKESOB Mesleki Eğitim Danışmanlığı Birimi Üyesi Zeynel Abidin KARAGÖZ , Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizden  Ahmet Okan YAVUZ  ile öğrencilerimizden Nafiz İMAN, Mehmet AÇIKBAŞ , Mustafa EŞMEBAŞI, Hacer KARGAL , Emre CENGİZER , Murat TEKİN , Fatma Zehra İBİŞ , Anıl Kadir GÖZÜBÜYÜK , Berke Can ATEŞ ve Mustafa Eren BAĞCI katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin AR, ANKESOB hakkında bilgilendirme yaparak, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. AR:" ANKESOB olarak esnaf ve sanatkarlarımızın ,  yenilikçi fikirlerin üretime katılması sürecindeki  girişimlerini destekliyoruz. Türkiye'nin kalkınması yolunda üretime dayalı yatırım yapılması ve girişimcilerin devletimiz tarafından desteklenmesi çok önemli."

 

 

 

ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü ve Proje Koordinatörü Erdoğan ÖZEN, proje ortağı iki kurumun bir araya gelerek projenin uygulanması aşamasında gerekenleri planlanmasının önemine vurgu yaparak, günümüz girişimciliğinin sadece bulunduğu bölgeye değil, dünyaya üreten insanlar, nesiller yetiştirmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

Proje hakkında bilgilendirmede bulunan Zeynel Abidin KARAGÖZ de, "Dünyada artık, kapılarını dışarıya açmış, dışarıdaki değerlerle bütünleşmiş okul sistemine doğru bir gidiş var. İşletmelerde beceri eğitimi de bunun bir parçası. Bu proje de ağırlıklı olarak dışarıda neler oluyor, bunu öğrenebilmek adına bizlere önemli bir fırsat sunuyor. Okulun içerisinde girişimcilik anlatılır ama pratikteki durumu çok farklıdır. Bu proje ile örneğin; sermaye nasıl elde edilir, destek nasıl alınabilir, bunun gibi önemli konularla ilgili deneyimler elde edeceğiz."

 

 

 

Öğretmenimiz Ahmet Okan Yavuz da projeden en büyük beklentilerinin öğrencileri değer üreten kurum ve kuruluşlarla buluşturmak olarak açıkladı. YAVUZ:" Öğrencilerimizin başarılı girişimciler ve iş insanları ile buluşmasında ANKESOB'un   etkin rehberlik yapacağına inanıyoruz. Öğrencilerimiz girişimcilik becerilerini bire bir kazandığı deneyimler sayesinde geliştirecektir."

 

 

 

Öğrencilerimiz ANKESOB , girişimcilik , iş dünyası gibi konularda fikirlerini beyan ederek , merak ettiği sorularını sordular.

 

 

 

Proje ortağımız ANKESOB'a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Etiketler:

esnaf odası,ziyaret,ettik